Vers
Kondra Katalin: Téli dal (vers)
Kint a réten, hóesésben
fut a szánkó le a dombról.
Bent a házban, szőrkabátban
tarka-macska így dorombol:
Nyár, nyár! Hol a nyár?
Mikor zöldül a határ?
Kint a réten, hóesésben
szürke varjú száll a fára.
Panaszosan lóg a csőre,
mert nem meleg a dolmánya.
Kár, kár! Hol a nyár?
Mikor zöldül a határ?
Kint a réten, hóesésben,
vidám gyermeksereg játszik.
Fogócskáznak, hógolyóznak.
Nincsen egy sem, aki fázik.
Tél, tél hófehér,
Színes csodákról mesél!
Értékeld az illusztrációt:
„Tündérországban születtem. Ha valaki még nem tudná, Tündérország Erdélyben van, ahol Benedek Elek apó élt, írt és mesélt. Én is ezeken a meséken nőttem fel. Kilenc évesen már verseket írtam és történeteket. Kedvenc tantárgyam az irodalom volt, ezen belül pedig a fogalmazás. Akkor még nem tudtam, hogy egyszer majd mások is fogják olvasni alkotásaimat. Az írás nem csak örömforrásom, hanem életemnek értelmet adó tevékenysége is. Az, hogy ezt másokkal is megoszthatom, olyan, mint kávén a hab.”
(a szerző bemutatkozása)
Fazekas Zoltán: Vidámparki beszámoló (vers)
Vidámparkban voltam nyáron,
menj el te is, azt ajánlom!
Elmesélem, hogyha nem félsz,
mit láthatsz, amikor elmész.
Mondd utánam, figyeld a szám:
A vidámpark nagyon vidám!
Először dodgembe ültem,
de kis híján kirepültem.
Belém jöttek ötször-tízszer!
Hol a rendőr? Segítség kell!
Kicsit összetört a bokám!
A vidámpark nagyon vidám!
Talán jobb lesz körhintában,
de szédültem, hát kiszálltam.
Nem tudtam, a fontos szabály:
Ne szállj ki, míg az meg nem áll!
Fán landoltam, nem túl puhán!
A vidámpark nagyon vidám!
Tovább mentem: céllövészet.
Szegény eladó csak nézett.
Senki nem szólt, lári-fári,
hogy nem őt kell eltalálni!
Nem sérült meg nagyon talán!
A vidámpark nagyon vidám!
Izgalmakat olyan rég ont,
hullámvasút lett a célpont.
A hányinger nem nagy érték,
az utasok nem is kérték.
Törölgetni kellett ruhám!
A vidámpark nagyon vidám!
Ezek után merre menjek?
Láttam, mások is pihennek.
Vattacukor kell, jó dagadt!
Amihez nyúltam, rám ragadt!
Boldog lesz, ha lát a mamám!
A vidámpark nagyon vidám!
De minek is folytatnám még!
Látom, a szívedben vágy ég!
Tanácsom: kis edzés, torna,
meg, hogy menjél éhgyomorra!
Szebben mondod majd ezután:
A vidámpark nagyon vidám!

© Takács Tímea illusztrációja



(18 értékelés, átlag: 3,94 out of 5)